Dýhované a masivní podlahy

Obě jsou ze dřeva, jen jedna z nich má dřeva více a druhá méně. Dřevo, přírodní materiál, který přinese dotek přírody do vašeho bytu nebo obýváku je nenahraditelný. Souboj dýhovaných a masivních podlahových krytin začíná. Která si vybojuje místo ve vašem domově?

Dýhované podlahy

Veškeré přednosti laminátu a kouzlo pravého dřeva. To jsou dýhované podlahy, jejichž horní vrstvu tvoří skutečné dřevo, takže získávají vzhled dřevěných podlah z masivu a navozují pocit tepla a útulnosti. Dýhované krytiny jsou vyrobeny z panelů HDF, které jsou voděodolné, na panelu je nalisovaná dýha, mohou být chráněny až šesti vrstvami lakovaní, které určují jejich životnost. Dýhované podlahy jsou ideální volbou do bytů, domů i veřejných prostorů.

Výhody dýhované podlahy

Největší předností dýhovaných podlahových krytin je skutečnost, že mají:

  • kladné vlastnosti masivních dřevěných podlah i laminátových krytin
  • Dýhové podlahy, stejně jako podlahy laminátové nabízejí odolnost proti poškrábání
  • snadnou údržbu
  • odolnost vůči protlakům
  • Díky vrchní dřevěné vrstvě přinášejí nenahraditelný pocit tepla
  • Další předností tohoto druhu podlahových krytin je, že jsou vhodné, pokud plánujete podlahové vytápění.

velkoformátová dubová masivní dřevěná podlaha

Masivní podlahy

Nejluxusnější typ dřevěných podlahových krytin? Masivní podlahy, které jsou vyrobené z celistvého kusu dřeva, většinou jsou vyrobeny ze dřeva dubového. Dřevo nemá ve světě podlahových krytin konkurenci, protože je nositelem “tepla domova“. Masivní podlaha se lepí celoplošně k podkladu a je fixována ke zdi, dřevěné masivní podahové krytiny se pyšní velkou životností, také z toho důvodu, že umožňují opakovanou renovaci, která by se měla v podobě broušení provádět jednou za osm let.

Výhody masivní podlahy

Co se vzhledu týče, jsou masivní podlahy opravdu nestárnoucí klasikou, hodí se do starších domů a bytů i novostaveb, jsou také zárukou kvality i vysoké životnosti. Další jejich předností je tepelná a zvuková izolace i možnost renovace.

Díky tomu, že je dřevo tvarově stálý materiál, je možné s ním snadno pracovat a navrátit podlahové krytině původní vzhled, u masivní podlahy také nehrozí prošlapaná místa nebo ztráta původní barvy.