Výrobci dřevěných podlah

Různé typy dřevěných podlah vytváří různí výrobci, ať už z České republiky nebo z jiných koutů Evropy. Pojďme si některé představit.

ESCO

Česká firma ESCO patří mezi jedny z největších výrobců masivních a třívrstvých dubových podlah v Evropě. Firma ESCO od roku 2003 sídlí v Radomyšli, kde také probíhá samotná výroba dřevěných krytin.

MAGNUM

Česká firma Magnum se specializuje na třívrstvé dřevěné podlahy nejvyšší kvality. Největší český výrobce s tradicí výroby třívrstvých podlah se na trhu objevil poprvé již v roce 1998. Firma nabízí různé barevné varianty i povrchové úpravy těchto podlahových krytin.

PAR-KY

Opusťme severské státy a pojďme se podívat do Belgie, belgická společnost Par-ky při výrobě dřevěných krytin používá tenkou vrstvu dřeva, respektuje dřevo jako cenný přírodní zdroj a využívá dřevo pouze z dobře ošetřovaných lesů.

CABBANI

Dřevo s vůní Francie? To je francouzská značka Cabbani, která byla v Bordeaux založena přes více než 35 lety, od roku 2000 se specializuje především na výrobu vícevrstvých dřevěných podlah. Cabbani přišla na trh s kolekcí “á la carte“-zákazník si navrhne sám, jak bude podlaha vypadat a vytvoří si ji přesně podle svých představ.

TIMBER TOP

Tradiční podlahy, které jsou v souladu s přírodou, nabízí firma Timber top. Timber top vyrábí třívrstvé podlahy, které jsou představeny ve třech kolekcích, se vzhledem selského prkna, tradičních parket nebo do třetice s nadčasovým vzhledem Fineline. Tradice to jsou podlahy Timber top.

BERTHOLD

Nyní se přesuneme pouze za hranice, a sice do Německa, německá společnost Berthold vyrábí masivní podlahy nejvyšší kvality, používá dřevo z certifikovaného trvale udržitelného hospodaření a je značkou špičkové německé kvality.

KAHRS

Švédsko a dřevěné podlahy? Dokonalé spojení! Kährs je jedním z předních evropských výrobců parket a dřevěných krytin. Švédská firma Kährs má více jak 150 let zkušeností s výrobou podlahových krytin, je tedy jednou z nejstarších, ale zároveň nejinovativnějších firem v oblasti podlahářství. Kvalita, vynikající provedení a dokonalý design, to je firma Kährs.