Pokládka podlahy

Jak probíhá pokládka podlah a co je dobré znát a vědět před samotnou realizací? Výběrem dřevěné podlahové krytiny přinesete do domova teplo, k tomu, aby se vše povedlo tak jak má a mohli jste se s krásné podlahové krytiny radovat, je dobré přizvat na pomoc profesionály. Při samotné pokládce jsou totiž léta zkušeností k nezaplacení.

Na co se zaměřit před pokládkou?

V prvé řadě je důležité vybrat správný typ podlahy, ne každý typ je totiž vhodný do každé místnosti. Jiná krytina se hodí do dětského pokoje, obývacího pokoje nebo do kuchyně. Při výběru je také důležité vědět, do jaké míry bude podlaha vytížena. Máte domácí mazlíčky, nebo kolečkové židle? I to je potřeba vzít v úvahu. Dejte na rady odborníků, kteří vám se správným výběrem poradí.

položená dřevěná podlaha Emma ateliér

Bude pokládka možná?

Ještě než si podlahovou krytinu vyberete, měli byste vědět, že není možné položit každou podlahu do každé místnosti. Překážkou v interiéru můžou být vestavěné skříně, bezpečnostní dveře, francouzská okna atd.

Jaké jsou způsoby pokládky dřevěných podlah?

Zajímá vás, jak samotná pokládka krytiny vypadá? Pojďme si tedy přiblížit způsoby pokládky.

Lepení v pásech:

  • Při lepení dřevěné podlahy v pásech je podlahová krytina po položení okamžitě uživatelná. Lepení v pásech dodává podlaze komfort při chůzi a další předností tohoto způsobu je snížení úrovně hluku.

Pokládka na plovoucí způsob:

  • Tento typ pokládky se používá především u vrstvených podlah, ale je možné ho aplikovat i na masivní krytiny. Jak vznikl název plovoucí? Souvisí s tím, že krytina není pevně spojena s podkladem ale “plave“ nad podkladem a dokáže díky tomu reagovat na změny klimatu v místnosti. Aby byla možná pokládka tímto způsobem, je nutný rovný podklad a ideální vlhkost.

Celoplošné lepení:

  • Kdy je možné celoplošné lepení dřevěné podlahy? V případě, že máte dokonale rovný a pevný podklad. Lepidlo se nanáší na podklad stěrkou a po jeho nanesení se na něj pokládají podlahové dílce. Taková podlaha je pevná, tuhá a také příjemná při chůzi. Díky celoplošnému lepení je povrch celistvý a nabízí vysokou životnost.